Strona 1 z 1

J-elita czyta dzieciom!

: 03 cze 2014, 09:43
autor: Baby
[center]Obrazek [/center]

Kampania "Cała Polska czyta dzieciom" rozpoczęła się w 2001 roku. Kryje się za nią głębokie przekonanie, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.

Dla dzieci w sytuacjach szpitalnych szczególnie ważne jest poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Takie relacje można z powodzeniem budować przez wspólną lekturę. Nie bez znaczenia jest przełamanie szpitalnej rutyny i nudy. Książka to świat fantazji i przygody, pozwalający choć na chwilę zapomnieć o chorobie i cierpieniu, a czasem - przy odpowiednim doborze lektury - oswoić lęki i przegnać demony. Czytajmy dzieciom w zdrowiu i chorobie, dając im szansę na lepszy rozwój i odważnie otwierając przed nimi furtkę do świata marzeń!

04.06.2014 r. o godzinie 14.00 na Oddziale Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie wiersze z klasyki polskiej poezji dziecięcej - oprócz Marszałka Małopolskiego, Marka Sowy - przeczytają: redaktor naczelny Dziennika Polskiego, Marek Kęskrawiec oraz aktor Teatru Ludowego Jerzy Fedorowicz junior. W trakcie spotkania odbędzie się konferencja prasowa, podczas której dzieci będą mogły zapytać naszych gości o sprawy najbardziej je interesujące.

Szczegóły na stronie: www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz www.j-elita.org.pl/?pid=aktualnosci&id=110

[center]Obrazek [/center]