Razem Możemy Więcej 2014 - zapomoga na zakup leków

Powiadomienia i informacje o takich wydarzeniach jak:
Dni Edukacji NZJ i Światowe Dni NZJ oraz inne akcje i spotkania.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4162
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Razem Możemy Więcej 2014 - zapomoga na zakup leków

Post autor: Baby » 22 kwie 2014, 13:15

Towarzystwo "J-elita" ponownie zostało jednym z laureatów III Konkursu Grantowego Razem Możemy Więcej organizowanego przez Fundację Dbam o Zdrowie. Nabór wniosków i niezbędnych dokumentów odbywać się będzie w okresie od 21.04.2014 – 30.11.2014 lub do wyczerpania kwoty dotacji.

[center]Regulamin ubiegania się o świadczenie z pomocy społecznej w formie zapomogi - karta na zakup leków dla członków Stowarzyszenia - osób chorych na nieswoiste zapalenia jelit znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, zwanego dalej działaniem.[/center]
[center]§ 3[/center]
O zapomogę mogą ubiegać się osoby które spełniają łącznie następujące warunki:
1. Chorują lub są współmałżonkiem, rodzicem bądź prawnym opiekunem dzieci chorych na chorobę Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub inne nieswoiste zapalenia jelita.
2. Osoby, które są członkami Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” i mają opłacone wszystkie składki członkowskie, łącznie z rokiem 2014.
3. Osoby, które są członkami Towarzystwa co najmniej rok.
4. Osoby w trudnej sytuacji materialnej (Komisja ma prawo zażądać okazania zaświadczenia o dochodach w gospodarstwie domowym).
5. W szczególnych przypadkach Komisja może odstąpić od regulaminu i przyznać karty osobom potrzebującym będącym w trudnej sytuacji finansowej nawet, jeśli nie spełniają wszystkich warunków ubiegania się o zapomogę.

[center]§ 4[/center]
Dokumentacja ubiegania się o zapomogę składa się z:
1. Wniosku (załącznik nr 1 do pobrania).
2. Zaświadczenia od lekarza o chorobie przewlekłej i/lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
3. Wykazu zażywanych leków wraz z miesięcznymi kosztami ich zakupu, potwierdzonego przez lekarza prowadzącego lub lekarza rodzinnego.

[center]§ 5[/center]
1. Dokumenty o których mowa w § 4 należy przesyłać listownie na adres siedziby głównej Towarzystwa „J-elita” (ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa) lub mailowo na adres: biuro@j-elita.org.pl.
2. Nabór dokumentów o których mowa w § 4 odbywa się w okresie od 21.04.2014 – 30.11.2014 lub do wyczerpania kwoty dotacji.

Na stronie Towarzystwa "J-elita" znajdziecie Państwo "Regulamin ubiegania się o zapomogę finansową na zakup leków w roku 2014", dla osób chorych na nieswoiste zapalenia jelit, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz dokumenty do pobrania (wniosek oraz pytania i odpowiedzi).

[center]Obrazek [/center]
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Razem Możemy Więcej 2014 - zapomoga na zakup leków

Post autor: Mamcia » 22 kwie 2014, 20:32

Jest to ogromna pomoc dla chorych. Chcę tylko przypomnieć, że polowe dopłaca Towarzystwo, a pieniądze to pochodzą z 1%. jest jeszcze parę dni aby namówić tych, którzy nie złożyli PIT lub są rozlicani przez ZUS lub KRUS, aby ospisali 1% na rzecz J-elity.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Inne Wydarzenia”