Organizacja Perspectives Art, Inflammation and Me

Powiadomienia i informacje o takich wydarzeniach jak:
Dni Edukacji NZJ i Światowe Dni NZJ oraz inne akcje i spotkania.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4162
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Organizacja Perspectives Art, Inflammation and Me

Post autor: Baby » 13 kwie 2014, 18:50

„Perspectives – Art, Inflammation and Me” to ogólnoświatowa inicjatywa AbbVie, która połączyła artystów i osoby cierpiące na autoimmunologiczne choroby zapalne. Owocem tej współpracy jest globalna galeria zdjęć, obrazów, rzeźb i innych wypowiedzi artystycznych będących unikalnym spojrzeniem artystów na życie osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne. Każde dzieło obrazuje ważny „moment znaczenia” w życiu chorych.

Prace zostały ocenione przez międzynarodowe jury. Piękna rzeźba ze szkła, autorstwa Pati Dubiel oraz seria plakatów przedstawiających wizję życia z łuszczycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz chorobą Leśniowskiego Crohna wykonana przez Sebastiana Kubicę zostały docenione przez jury i w 2014 roku biorą udział w wystawach na całym świecie.

Kontynuując inicjatywę organizatorzy postanowili również w Polsce pokazać prace stworzone w ramach projektu „Perspectives” przez rodzimych artystów. Oprócz wyżej wymienionych artystów, w międzynarodowym projekcie brał udział także Tomasz Woźny - fotograf. Wszyscy troje, zainspirowani historiami swoich bohaterów, wykreowali serie niepowtarzalnych prac ukazujących zmagania z chorobą autoimmunologiczną. Efektem tej twórczej współpracy są prace, które można zobaczyć przy okazji różnych wydarzeń organizowanych w Polsce. Pierwsza prezentacja wystawy odbyła się w dniach 14–15 marca w Poznaniu w ramach Ogólnopolskich Warsztatów Dermatologicznych “O chorobach skóry pod koziołkami”. Kolejna odsłona prac miała miejsce 21 – 22 marca podczas Warszawskich Dni Reumatologicznych w hotelu Mercure w Warszawie. Wystawa pojawi się również m.in. w maju w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz we wrześniu w ramach Zjazdu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Okazją do zobaczenia prac będą także inicjatywy podejmowane przez stowarzyszenia pacjentów w ramach obchodów Światowego Dnia IBD, Światowego Dnia Reumatyzmu oraz Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę.

Wystawa jest organizowana dzięki wsparciu firmy AbbVie Polska, a jej partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

[center]Obrazek [/center]

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć http://j-elita.org.pl/?pid=aktualnosci&id=100
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 01:29 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Zablokowany

Wróć do „Inne Wydarzenia”