IBD DAY 2013 r. - zapraszmy do Łodzi, Chorzowa i Warszawy!

Powiadomienia i informacje o takich wydarzeniach jak:
Dni Edukacji NZJ i Światowe Dni NZJ oraz inne akcje i spotkania.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4162
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

IBD DAY 2013 r. - zapraszmy do Łodzi, Chorzowa i Warszawy!

Post autor: Baby » 08 maja 2013, 21:31

19 maja to Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelita (tj. Choroba Leśniowskiego-Crohna "CD", Wrzodziejące Zapalenia Jelita Grubego "CU" i inne zapalne choroby jelita), ustanowiony przez Europejską Federację Towarzystw zrzeszających osoby chore na NZJ – EFCCA. Z tej okazji, podobnie jak w roku ubiegłym Towarzystwo J-elita organizuje imprezy w Chorzowie, Łodzi a 8 czerwca w Warszawie. Tego nie można przegapić! J-elita przez cały rok pomaga osobom chorym na NZJ i ten dzień będzie uwieńczeniem naszych całorocznych starań. Jeżeli pierwszy raz o tym słyszycie to znaczy, że już odnieśliśmy sukces - bo celem całej akcji jest rozpowszechnienie wiedzy o naszych chorobach. Chcemy tez pokazać wszystkim chorym, że mimo choroby można robić szalone rzeczy!

[center]Obrazek [/center]
[center]19 MAJA IMPREZY ODBĘDĄ SIĘ W CHORZOWIE ORAZ W ŁODZI![/center]
1) ODDZIAŁ ŁÓDZKI
Bądźcie z nami tego dnia! Niech nas będzie jak najwięcej. Zapraszajcie swoich znajomych, niech tego dnia Atlas Arena wypełni się ludźmi, którzy chcą przez tę szaloną zabawę zjednoczyć się z wszystkimi, którzy zmagają się z tymi chorobami, ale odważnie i z uśmiechem idą do przodu - ZAWSZE DO PRZODU !

Start: godzina 12.00
Miejsce: Atlas Arena


Program imprezy:
1. Prezentacja Stowarzyszenia J-elita
2. Prezentacja wystawy ,, NADzwyczajne ŻYCIE"
3. Występ Akademii Formy i Tańca "Odoriko"
4. Występ grupy "Jelito"
5. Wspólna nauka tańca z grupą "Project Salsa"
6. Konkurs dla najmłodszych na strój z papieru toaletowego
6. Premiera spotu promującego koncert "W kupie siła!"
7. Bitwa na srajrolki !
[center]Obrazek [/center]

2) ODDZIAŁ ŚLĄSKI

Pamiętacie ubiegłoroczną Bitwę na Srajrolki? Organizowaliśmy ją z racji Światowego Dnia NZJ. W tym roku – ta sama ekipa planuje obchody 19 maja w Parku Śląskim w Chorzowie. A co będziemy robić? Być może coś jeszcze bardziej zakręconego niż bitwa na srajrolki! Tym razem chcemy z Wami nakręcić rolkowego Harlem Shakea. Liczymy na waszą kreatywność – dajcie ponieść się fantazji.

Ale to nie koniec!
W tym samym dniu, w okolicach ZOO wspólnie zbudujemy wielkie jelito grube z rolek papieru toaletowego*. Na wszystkich biorących udział w akcji czekają konkursy, w których nie ma przegranych. Na każdego czeka upominek, a co dokładnie do zgarnięcia dowiecie się już niebawem na naszej stronie internetowej.

*niewykorzystany papier toaletowy zostanie przekazany na rzecz jednego ze śląskich szpitali.

Start: godzina 16.00
Miejsce: Park Śląski w Chorzowie, plac przy głównej bramie ZOO
Niezbędne zaopatrzenie: papier toaletowy, dobry humor, kreatywność


Zapraszamy do działu Nasze spotkania/śląskie
[center]Obrazek [/center]

3) Oddział Mazowiecki Towarzystwa J-elita serdecznie zaprasza na obchody z okazji Światowego Dnia NZJ oraz Dnia Dziecka.


Impreza odbędzie się 8 czerwca 2013 roku w Warszawie, na terenie Szpitala MSW, ul. Wołoska 137. Startujemy o godzinie 11:00.


Od godziny 11:00 do 13:00 odbędą się wykłady, a następnie impreza plenerowa w ogrodach szpitala MSW. Uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami, porozmawiać z innymi chorymi, odwiedzić stoiska wystawców którzy przygotowali degustację preparatów odżywczych a także otrzymać materiały edukacyjno-informacyjne. Goście będą mogli obejrzeć min. występy taneczne grupy swingowej, której przedstawiciele są finalistami programu „Mam Talent” i nauczyć się kroków. W namiocie stowarzyszenia J-elita czekają na Państwa organizatorzy, którzy przygotowali konkursy z nagrodami. W tym roku organizujemy także konkurs na najciekawsze przebranie o tematyce toaletowej. Już dziś zachęcamy to przygotowania kreacji! Piknik zakończy bitwa na kolorowy papier toaletowy, do udziału w której wszystkich serdecznie zapraszamy!

PROGRAM IMPREZY

Wykłady*
11:00 - 11:10 Powitanie gości i prezentacja stowarzyszenia J-elita
11:10 - 12:10 dr Katarzyna Maciejewska, dr Martyna Głuszek-Osuch oraz mgr Agnieszka Pęksa "Rola gastrologa, psychologa i dietetyka w leczeniu Nieswoistych Zapaleń Jelita – opis przypadku”
12:10 - 12:40 dr hab. Piotr Albrecht „Rzadziej stosowane metody leczenia Nieswoistych Zapaleń Jelita”
12:40 - 13:00 Przerwa kawowa

13:00 Rozpoczęcie imprezy plenerowej**
13:40 -14:00 Pokaz tańca brzucha zaprezentowany przez kursantki ze szkoły tańca UANGA oraz warsztaty taneczne dla uczestników imprezy
14:30-14:40 Występ tanecznej grupy swingowej – finalistów programu „Mam Talent”
15:00 -15:20 Bitwa na Srajrolki
15:20 -15:40 Wspólne sprzątanie po bitwie
15:40 Zakończenie Pikniku


* Wykłady odbędą się w sali 3.36, III Pietro, w nowym skrzydle szpitala.
** Od godziny 14:00-15:00 zapraszamy wszystkich na stoisko z watą cukrową.
** Zapraszamy naszych małych „Cudaków” do kącika zabaw gdzie zajęcia poprowadzą wolontariusze z Fundacji Dr Clown. W programie min. pokaz magii, nauka żonglowania, pokazy baniek mydlanych, zajęcia plastyczne, konkursy i zabawy dla dzieci prowadzone przez wolontariuszy stowarzyszenia.

Ze względu na organizację Dnia Dziecka prosimy o wcześniejszą rejestrację najmłodszych z podaniem wieku dziecka. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 1 czerwca na adres: biuro@j-elita.org.pl lub telefonicznie: 695 197 144.

Zapraszamy całe rodziny - rodziców z dziećmi, przyjaciół, lekarzy oraz osoby zainteresowane tematyką NZJ. Gwarantujemy wspaniałą zabawę!

Do zobaczenia w sobotę 8 czerwca!


[center]ZAPRASZAMY !![/center]
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Zablokowany

Wróć do „Inne Wydarzenia”