Strona 1 z 1

Przeszczep jelit i skuteczność leczenia żywieniowego w NZJ

: 06 maja 2013, 15:19
autor: Marky
Zastanawiałe(a)ś się kiedyś czy przeszczep jelit jest w ogóle możliwy :neutral: ?
Czy wiesz, że badania kliniczne dowodzą iż stosowanie leczenia żywieniowego w okresie zaostrzeń NZJ przynosi podobne efekty jak sterydoterapia, znacznie obniżając jej skutki uboczne :oops: ?
Dodatkowo ważnym elementem w leczeniu przetok jelitowych jest wprowadzenie kompletnego żywienia pozajelitowego i dojelitowego. Chcesz dowiedzieć się więcej... :zawstydzony: ?

Zapraszamy na wyjątkowe wykłady organizowane 18 maja br. w Krakowie w sali 13 K, WSZiB przy ul. Kijowskiej 14 od g.10.00. Wykłady stanowią część obchodów Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelit :wink: .

Tematyka transplantacji jelit będzie po raz pierwszy w Polsce przedstawiona Pacjentom.
Czynimy starania by zgromadzeni w sali wykładowej słuchacze mogli porozmawiać za pośrednictwem Skype'a z osobą po przeszczepie jelit oraz bezpośrednio będzie można porozmawiać z osobami chorymi na NZJ i jednocześnie leczonymi żywieniowo ! Taka okazja może się nie powtórzyć ! :wink:
Ta wiedza nic nie kosztuje a może znacznie podnieść jakość Waszego życia z NZJ.

Stowarzyszenie "Apetyt na Życie" zaprasza serdecznie wszystkich użytkowników forum i inne osoby zmagające się na co dzień z NZJ. Szczegóły na naszej stronie oraz na załączonym plakacie.

http://www.apetytnazycie.org/news/wykla ... czep-jelit

[center]Obrazek[/center]

Re: Przeszczep jelit i skuteczność leczenia żywieniowego w NZJ

: 09 maja 2013, 22:26
autor: Mamcia
A czemu 5 tematów nie jest pozamykanych i posprzątanych?? Czy Marky już zapomniał, że na forum wystarczy zamieścić coś raz??
Wykłady oczywiście ciekawe i polecam udział, ale po co aż w tylu odsłonach??