Karta parkingowa

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Karta parkingowa

Post autor: Baby » 03 gru 2013, 22:03

Dziś przeczytałam ciekawy artykuł Kogo wykluczą nowe przepisy dot. kart parkingowych?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU

Post autor: mgiełkaa » 03 gru 2013, 22:57

również czytałam i bardzo podobała mi się wypowiedź :brawo:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 05 gru 2013, 00:30

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Potwierdzam, pismo jest świetne. Musi nam się udać :) Żabusia jesteś w tym naprawdę świetna i dziękujemy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 05 gru 2013, 07:00

Wredna bo taniej zmienic prawo niz budować parking nowy z drogimi dużymi miejscami dla niepelnosprawnych.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 05 gru 2013, 13:37

Wspólnymi siłami zawsze można więcej. Ziarnko do ziarnka, każdy coś od siebie (mam na myśli te ręce do pracy :wink:) tym samym rozumiem, że J-elita jest jedna, a w jedności siła :smile:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

jolinek83
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: jolinek83 » 06 gru 2013, 18:35

Byłam na komisji 27 listopada.
Dr, chirurg od razu powiedział, że przyznaje mi stopień umiarkowany i kartę parkingową.... tymczasem dzisiaj odebrałam orzeczenie i stopień umiarkowany na 3 lata jest, owszem... ale w punkcie 9 nie spełnia przesłanek ....

Jak ma to rozumieć?
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 12 sty 2014, 15:59

martita, czekamy na odpowiedź. Pisma zostały wysłane.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 13 sty 2014, 22:26

Witam,
uprzejmie proszę o zadawanie pytań dotyczących działalności stowarzyszenia mailowo: biuro@j-elita.org.pl - wówczas odpowiedzi na pytania będą udzielane szybciej. Forum i J-elita to dwa odrębne byty. Ja na forum występuje jako Baby i chciałabym aby tak pozostało. Czasami wypowiadam się jako Członek ZG ale wówczas gdy sama tego chcę.

Odpowiadając na pytanie - pismo zostało wysłane pocztą do Rzecznika Praw Obywatelskich, do wiadomości:
- Ministra Zdrowia
- Przewodniczącego Komisji Zdrowia
- Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
- Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
- Szefa Kancelarii Sejmu
- Szefa Kancelarii Senatu

Ponad to informuje, że po otrzymaniu odpowiedzi pisma zostaną opublikowane jak dotychczas było praktykowane na stronie internetowej Towarzystwa J-elita. Dalsze działania Towarzystwa będą uzależnione od otrzymanych odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 sty 2014, 12:21

martita, Żabusia, oczywiście jak tylko będą odpowiedzi i opublikujemy pisma na stronie www.j-elita.org.pl podamy link na forum.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 05 lut 2014, 16:19

Wczoraj na stronie niepełnosprawni.pl pojawił sie artykuł o kartach parkingowych.

Pełna treść artykułu: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1 ... vIfHvtD2Z8

"Przepisy określające nowe zasady wydawania kart parkingowych wejdą w życie już 1 lipca 2014 r. U wielu osób budzą one wątpliwości; pojawiają się wręcz głosy, że są niezgodne z Konstytucją. Jak się okazuje, nie muszą być bezpodstawne.

„Składajcie wnioski do Rzecznika Praw Obywatelskich o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP tej nowelizacji. Narusza prawa nabyte i prawo działa wstecz - unieważnia wydane prawomocnymi decyzjami i wyrokami sądowymi karty. Nowelizacja może dotyczyć tylko nowych kart, nigdy starych. Na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich jest formularz do składania wniosków. Działajcie - samo się nie zrobi!” – nawołuje w komentarzu pod artykułem jeden z Czytelników naszego portalu.

Jednak mimo oburzenia Czytelników, dotychczas do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) nie wpłynęły wnioski o wystąpienie przez niego w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego.

- W przypadku wejścia w życie noweli i pojawienia się skarg, Rzecznik będzie mógł dokonać szczegółowej analizy problemu pod kątem konstytucyjności. Na chwilę obecną wydaje się jednak, że jest na to za wcześnie – komentuje przedstawiciel Biura Rzecznika.

Czy jednak rzeczywiście możemy tu mówić o niekonstytucyjności nowych przepisów dotyczących kart parkingowych? Poprosiliśmy o opinię prof. Jerzego Stępnia, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem sytuacja, w której osoby, które dotychczas miały przyznane prawo do karty bezterminowo, będą musiały ponownie ubiegać się o nią i otrzymają ją maksymalnie na 5 lat, mogłaby podlegać zasadzie utraty praw nabytych.

– Moim zdaniem moglibyśmy tu mówić o utracie praw nabytych, choć jest to ocenne, bo trzeba brać pod uwagę, że zasada praw nabytych nie zawsze działa tak samo, gdyż mogą zmieniać się inne okoliczności czy warunki – mówi prof. Stępień.

Jednak według byłego prezesa Trybunału cel zmiany przepisów, którym jest wyeliminowanie osób, posługujących się kartą w sposób nieuprawniony, nie daje podstaw do tego, aby zmieniać je od razu w ten sposób. Podkreśla jednak powtórnie, że zawsze trzeba brać pod uwagę wszelkie inne towarzyszące zmianom warunki i że Trybunał Konstytucyjny także zawsze to robi."

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 07 lut 2014, 13:45

Ech, smuteczek z tą kartą parkingową, bo mi się kończy jakoś w maju. A nie ukrywam, że mi mocno ułatwiła życie. Wykupiłam sobie taką dodatkową kartę, że mogę sobie parkować wszędzie w centrum w strefie.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 07 lut 2014, 19:32

a jak mi szkoda, mam na stałe a tu może się okazać, że nie mam :(
chociaż mam symbol 05-R i umiarkowany, więc mam nadzieję...
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 09 lut 2014, 23:28

Żabusia, ależ oczywiście że tak mamy rękę na pulsie - chciałam Was tylko o tym fakcie poinformować. Sprawa w toku.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 10 lut 2014, 00:24

martita, nikt nikomu nie zabrania podejmowania dodatkowych działań - wg mnie dobrze by było jak by pacjenci pisali także indywidualnie - sama to zrobię jako pacjent bo mnie także sprawa dotyczy. Rozmawiałam z członkami innego stowarzyszenia aby zaangażowali się w sprawę bo mają podobny problem do naszego ale nie jest to takie proste.

Żabusia, ma rację czym więcej wniosków tym lepiej. My jako stowarzyszenie działamy i wspieramy jak możemy ale jesteśmy tylko ludźmi. "W kupie siła" więc działajmy zespołowo.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 10 kwie 2014, 20:39

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1 ... 0bfkVV_sqM
Czyli na kartę parkingową będą mogły liczyć także osoby, które są ciężko chore kardiologicznie, cierpią na chorobę Crohna czy mają dziecko z autyzmem?

Nie ma ograniczenia do konkretnych schorzeń. Każdy, kto ma problemy w samodzielnym poruszaniu się i ma znaczny lub w niektórych przypadkach umiarkowany stopień niepełnosprawności, będzie mógł otrzymać kartę parkingową. Moim zdaniem jesteśmy na etapie, na którym należy zaufać przewodniczącym powiatowych zespołów, że będą umieli ocenić, czy ktoś potrzebuje karty parkingowej czy nie.

„Nie ma ograniczenia do konkretnych schorzeń. Każdy, kto ma problemy w samodzielnym poruszaniu się i ma znaczny lub w niektórych przypadkach umiarkowany stopień niepełnosprawności, będzie mógł otrzymać kartę parkingową”
tak czy inaczej,zanosi się na wzywanie na komisje celem weryfikacji
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”