Strona 1 z 1

odwołanie się od decyzji

: 11 paź 2009, 20:28
autor: ewkunia
Sluchajcie. Jako początkujący prawnik zetknęłam się z takim pytaniem od strony jednej Pani. Wolę skonsultować ten stan faktyczny z Wami, jako lepszymi praktykami niż ja:)
W czerwcu 2009 Zespół ds Orzekania o Nepełnosprawności przyznała Pani lekki stopień„ niepełnosprawności z zanaczeniem istnienia choroby od 2008 roku. Pani jest chora na chorobę dziedziczną oczu tj chorobę Besta bez rokowań na jakąkolwiek poprawę stanu zdrowia. Pani postanowiła się odwołać od decyzji, prosząc o zmianę daty powstania choroby oraz stopień niepelnosprawności: umiarkowany. Datę zmieniono, stopnia nie. Komisja w Gdyni odrzucila wniosek o zmianę stopnia niepelnosprawności, Wojewodzki zespół w Gdańsku poprał decyzję Gdyni.


Gdzie należy zlożyć odwołanie od ww decyzji? Z góry dziękuję za pomoc. czy choroba Besta kwalifikuje się na stopień umiarkowany?

Re: odwołanie się od decyzji

: 11 paź 2009, 21:11
autor: ewkunia
Jestem w trakcie pytań dodatkowych do tej Pani. :) Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli nie masz nic na przeciw, mogę wspomnieć,że udzieliłaś mi pomocy / ewentualnie Towarzystwo. W końcu prawa autorskie....;)

Re: odwołanie się od decyzji

: 11 paź 2009, 21:23
autor: ewkunia
Tak świadomam skuteczności. Potrzebowałam jakiegokolwiek nakierowania- żeby chociaż jakieś pytania tej kobiecie zadawać na temat. Nigdy nie mialam styczności z takim problemem - ciagle spadki i rozwody...:P

Powiem tylko,że zaimponowałam znajomym chociażby i tym, że 'znam' Kogoś, kto tak dobrze jest poinformowany w takich sprawach. zUs, Koimisje i prawo pracy to zmora większości studentów prawa...:)

Re: odwołanie się od decyzji

: 12 paź 2009, 23:18
autor: Mamcia
O chorobie http://www.okulistyka.com.pl/03_nr_1_art07.htm a jak pisze Żabusia stopień niepełnosprawności zależy od przebiegu choroby i ograniczeń jakie powoduje.

odwolanie od stopnia niepelnosprawnosci

: 14 lis 2014, 20:52
autor: asmilky
witam dostalam przyznany umiarkowany stopien niepelnosprawnosci, ale napisalam o odwolanie na stopien znaczny, przyszla mi odmowa od mojego odwolania, a dzis przyszlo mi zawiadomienie o komisji w sparwie mojego odwolania- pomieszanie z poplataniem, moje pytanie do Was czy ktos z Was sie odwolywal, jakies cenne wskazowki, bede bardzo wdzieczna za kazde info :)