uporczywe stany podgorączkowe

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: joko25 » 21 sie 2007, 11:09

Hej
Choruje na cu 4 lata. Zaczelo sie niewinnie-12 cm jelita grubego. Brałam pentase, salofalk, rok temu mialam cięzki rzut, znalazłam sie w szpitalu-silna anemia i pół metra jelita zajęte. Dostalam encorton-duzą dawke, asamax i poprawilo sie. Po pół roku odstawilam sterydy i wszytsko sie wrocilo. W kwietniu tego roku znow szpital, po badaniu stwierdzono podejrzenie choroby Crohna, ale w sumie niewiadomo co mi jest. Oprócz sterydów właczyli mi imuran. W lipcu kolejna seria sterydow. Dzieki niej pozbylam sie krwi. Teraz od dwoch tygodni nie biore sterydów(metypredu) i jest dobrze -tzn, nie ma krwi i biegunek, ale od miesiąca meczą mnie stany podgoraczkowe-prawie codziennie mam 37,5 czy 37,7 temperatury, czuje sie przy tym jakbym caly czas byla przeziebiona. Wczoraj robilam badanie krwi i mam podwyzszone OB-prawie 40. Niewiem skąd te stany podgorączkowe??? czy u Was tez tak bywa, jesli nie macie wyraznych objawów od strony jelita? Moze to dzialanie imuranu???

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Re: uporczywe stany podgorączkowe

Post autor: aleksandra12 » 21 sie 2007, 11:35

Idź do lekarza.
Ja miałam codziennie stany podgorączkowe, mimo, że nie miała krwi, biegunki owszem. Takie stany mogą być zwiastunem choroby.
Pozdrawiam, Aleksandra

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 21 sie 2007, 15:39

u mnie jak sie zaczynalo zaostrzenie to mialam przez miesiac stany podgorączkowe a potem rzuty po 39 stopni i krew sie potem pojawila , idz do lekarza nie czekaj :smutny:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 sie 2007, 00:05

U mnie juz od kilku lat występują stany podgorączkowe....szczegolnie wieczorem(popołudniu).
Niestety strasznie czepiali sie tego podczas moich ostatnich szpitalnych pobytów.....i przez to siedziałam tam troszkę dlużej ....argumenty nie docierały żadne.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 23 sie 2007, 08:44

Ja tez mialam tak samo jak opisujesz, stany podgoraczkowe, fale goraca i zimna naprzemian , nawet w glowie mi sie krecilo i do tego OB 42 wiec tez radze wybrac sie do lekarza asap

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 sie 2007, 08:50

Agikkus pisze:wiec tez radze wybrac sie do lekarza asap
Rzecz w tym że ja ostatnimi czasy jestem non stop pod kontrolą lekarza.

Co to jest asap :?:

No i jeszcze dodam że ostatnio mam świetne wyniki pomimo pooranych jelit. :shock:
leukocyty super..OB 18...CRP poniżej 6 :neutral:
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 23 sie 2007, 08:52

ups...przepraszam zagalopowalam sie asap= as soon as possible ( jak najszybciej) :oops:

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽

Post autor: joko25 » 23 sie 2007, 10:36

Dzięki za odzew i rady:) poszłabym do tego mojego lekarza choćby dzis, ale nie moge bo jest on niestety na urlopie do konca sierpnia...No ale jeszcze tydzien wytrzymam!!!! Mam nadzieje;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Katze » 01 lut 2009, 19:37

Ostatnio znowu coś mi zaszkodziło (budyń z pudełeczka?) i - witaj biegunko. Mam od wczoraj. Co prawda Debridat i Nifuroksazyd zatrzymały chwilowo biegunkę,ale boli mnie prawa strona brzucha i mam stan podgorączkowy. Do lekarza w tej chwili nie mam jak iść. Jak sobie dajecie rade jak pojawia się u was biegunka/ból brzucha/stan podgorączkowy? Czy macie tak często,kiedy zjecie coś "nieodpowiedniego" czy to może objaw czegoś poważniejszego?

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 lut 2009, 19:42

Na stan podgorączkowy jeśli akurat mogę najlepszy jest kocyk i coś ciepłego do picia..zazwyczaj występuje komplet czyli to co wyżej napisałeś.
Rezygnuję wtedy ze zwykłego jedzonka..przerzucam sie na kleik ryżowy i chrupki kukurydziane, piję siemię, meliskę, rumianek.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 01 lut 2009, 19:50

Katze pisze:Jak sobie dajecie rade jak pojawia się u was biegunka/ból brzucha/stan podgorączkowy? Czy macie tak często,kiedy zjecie coś "nieodpowiedniego" czy to może objaw czegoś poważniejszego?
pytanie z gatunku - bylam lakomczuszkiem i teraz cierpie.
Na biegunke nie stosujemy zadnych lekow,dieta, ryz, kaszka manna, drobne kasze, gorzka herbata i co tam ma kazdy sprawdzone,jesli oczywiscie to nie jest biegunka chorobowa.Bo w zaostrzeniu to tak samo tylko bardziej ostre rezimy.No i nie mozna sie odwodnic, wiec picie.Unikac, surowosci-owocow i warzyw,sokow itp.
Stan podgoraczkowy jest sygnalem, ze powinnismy jednak bardziej sie skupic na tym i kontrolowac, jesli sie nie zmieni z dwa dni to lekarz czeka.Krwawe biegunki to zupelnie inaczej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Katze » 01 lut 2009, 20:22

Mhm.Ok,zaparzyłam sobie rumianek,gotuję ryż. Jeszcze dwa pytania: czy mogę w takim stanie pić Nutrison (w proszku,waniliowy) i czy na ból brzucha mogę spróbować Nospę/Spasmolinę?

Rysiul
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: Rysiul » 01 lut 2009, 20:25

O, stan podgorączkowy ja też miałem/ (mam ?). Po zażywaniu Doxycykliny na początku 2008 mi się pojawiły lekkie zawroty głowy, głównie po posiłkach, temperatura do 37,6. Co ciekawe rano jak się budziłem było ok, wzrastała w ciągu dnia, najgorzej było 15-18, wtedy był max czyli to 37,4-37,6. Wieczorem, tak po 20-21 zaczęła spadać, gdy kładłem się do łóżka miałem normalną chłodną głowe i temp. 36,7. Kolega miał coś podobnego, a do tego ciągłe przeziębienia, nawet latem, mówił, żebym odpuścił to mierzenie i starał się zapomnieć o podwyższonej temperaturze bo problem może w głowie siedziec. Chyba pomogło, temp. nie mierzyłem już kilka miesięcy, boje się, że jak zmierze to znowu będzie podwyższona i się gorzej poczuje. Niestety mam inne objawy o których pisałem w swoim temacie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 01 lut 2009, 20:29

niewiem co to Nutrison ( znaczy nie stosowalem nigdy), ale Nospe 80 przy bolu czasem biore (wiecej niz czasem).
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 01 lut 2009, 22:21

podczas ostatniego zaostrzenia...łoj, to już jakoś prawie 5 lat.....też towarzyszył mi stan podgorączkowy, jakieś 37,5-37,8..
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”