witam, jestem Jacek

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: witam, jestem Jacek

Post autor: magda281 » 05 mar 2011, 12:23

cześć Jacek :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 05 mar 2011, 13:48

witaj :roll:

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kiara » 05 mar 2011, 15:55

cześć Jacek :super:
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

basiek
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: basiek » 05 mar 2011, 16:23

Witaj Jacek

Można z tym żyć,jak w starym,dobrym małżeństwie.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 05 mar 2011, 19:29

bamboocha meeeen ;]

jacekzdrojkowski
Debiutant ✽
województwo: podlaskie

Post autor: jacekzdrojkowski » 05 mar 2011, 22:38

Witam ponownie wszystkich ale w pierwszym poście zapomniałem trochę o sobie powiedzieć , więc zacznę jeszcze raz :twisted:
Na Crohna choruję już 10 lat i w tym roku a dokładnie 24 sierpnia będę świętował narodziny na nowo , tak tak narodziłem się na nowo bo zanim postawiono mi ostateczną wtedy dość brutalną diagnozę , choroba strasznie mnie wyniszczyła doszło do tego że przestałem już wstawać z łóżka a jedynym pokarmem były dla mnie worki żywieniowe wtłaczane w moje ciało ważące zaledwie 37 kg przy wzroście 176 przez cewnik podobojczykowy . A zanim doszło do tego na co choruje to w miedzy czasie miałem stawiane kilkanaście innych diagnoz od anoreksji na białaczce kończąc . Zaliczyłem to może nie poprawne słowo ale tak mówię że zaliczyłem i Klinikę Endokrynologi i Klinikę Psychiatrii :evil: :evil: i tak to sobie trwało 2 miesiące . Aż pewnego dnia mój stan był już taki że zawitał do mnie z całą świtą ksiądz no i wycieńczony trafiłem na salę operacyjna z ostrym zapaleniem otrzewnej no i się zaczęła operacja a diagnoza brzmiała Crohn . Operacja zakończyła się częściową resekcją jelita cienkiego z powodu martwicy i niby wszystko było już dobrze gdy po 5 dniach od operacji dostałem zapalenia płuc i odmę opłucnową prawostronną i kolejny zabieg :smutny: :smutny: :smutny: Drenaż płuc no ale dzięki temu mogłem zasmakować co to jest być na haju :lol: ale nie polecam nikomu . No i tak w szpitalu ogólnie bez żadnej przepustki spędziłem 4 miesiące :smutny:
No i to by było na razie na tyle

A bym zapomniał dodać obecnie jestem na kuracji immunosupresyjnej ,, IMURAN " przez co co jakiś czas trafiam do szpitala :smutny: :smutny: bo mój organizm nie wyrabia a szczerze to się nie oszczędzam i prowadzę dość aktywny tryb życia a dokładniej działam dość aktywnie w naszym lokalnym Stowarzyszeniu i zajmuję /jemy się pomocą dla innych
Załączniki
jac0111.jpg
A tak wyglądam no i tym się interesuję :)
Proszę o pomoc. Chce móc znów cieszyć się życiem mimo codziennej walki z ciężką chorobą. Jeśli ktoś może niech przynajmniej udostępni ponizszy link do zrzutki na moje dalsze leczenie

https://zrzutka.pl/g4bh9v

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 06 mar 2011, 10:58

Hallo :roll:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 07 mar 2011, 11:41

Witaj ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 07 mar 2011, 12:02

witaj Jacku :-)
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Aneeeczka
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: Aneeeczka » 07 mar 2011, 12:07

Cześć Jacku :smile:

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 07 mar 2011, 22:13

napisz coś wiecej o stowarzyszeniu, to ciekawe. Może Twoje doświadczenia uda ię wykorzystać
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

jacekzdrojkowski
Debiutant ✽

Post autor: jacekzdrojkowski » 07 mar 2011, 23:30

Szaraja pisze:napisz coś wiecej o stowarzyszeniu, to ciekawe. Może Twoje doświadczenia uda ię wykorzystać
Witam

Więc tak zacznę od początku jak to wszystko się zaczęło :)
W listopadzie 2010 roku zebrała nas się grupka fajnych osób z Bielska w celu organizacji XIX Finału WOŚP w naszym mieście po 5 letniej przerwie , mając mało czasu udało nam się zrobić bardzo dobry koncert i uzbierać prawie 40 tyś złoty a tym samym pobić rekord w naszym mieście .
No i to dało nam do myślenia skoro udała nam się tak duża impreza czemu nie działać dalej :) i zaraz nadarzyła się okazja by swoje możliwości wykorzystać przy organizacji następnych dwóch bardzo ważnych akcji .
Pierwszą była rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego . Akcja odbyła się 20 lutego br. przy współpracy Fundacji DKMS Polska .
Tego samego dnia zorganizowaliśmy dodatkowo koncert charytatywny dla naszej małej bielszczanki chorej na białaczką limfoblastyczną . Hania ma niespełna 2 lata i jest najmłodszą pacjentką w polsce z tym typem nowotworu :(
Przy okazji organizacji tych 3 przedsięwzięć doszliśmy do wniosku , że aby lepiej i skuteczniej działać dobrze by było powołać do życia stowarzyszenie i tak się narodził pomysł a nazywamy się Kreatywny Bielsk Podlaski choć jeszcze działamy nie formalnie bo rejestracja stowarzyszenia to około 3 miesięcy ale mamy już w planach i wstępnie ustalone następne akcje społeczne . W szczególności chcemy zajmować się organizowaniem pomocy osobom pokrzywdzonym w szczególności przez choroby , jak również chcemy propagować dbanie o zdrowie i zapoznawać mieszkańców jak i społeczeństwo o różnych chorobach .
Ja osobiście od tygodnia zacząłem współpracę z Kancelarią Prezydenta RP a wszystko zaczęło się od napisania mejla z prośbą o pomoc dla Hani .
Jako zespół możemy więcej bo wśród nas są osoby które wiele mogą i mają przysłowiowe wejścia :)
Jest wśród nas osoba ze świata mediów ( dziennikarz ) jak również aktor młodego pokolenia pochodzący z Bielska .
Poniżej podaję kilka linków do prasy która pisała o naszych działaniach .
Moim osobistym marzeniem jest jako osoby chorej na Crohna by w naszym mieście zorganizować konferencję i dzień poświęcony chorobom układu pokarmowego ponieważ w małych miastach nieświadomość jest zbyt duża i tym samym dostęp do odpowiedniej służby zdrowia .

to o WOŚP :)

http://www.mmbielskpodlaski.pl/artykul/ ... 97726.html

to o koncercie dla Hani :)

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... /353076359

to o szpiku :)

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... /233220567
Proszę o pomoc. Chce móc znów cieszyć się życiem mimo codziennej walki z ciężką chorobą. Jeśli ktoś może niech przynajmniej udostępni ponizszy link do zrzutki na moje dalsze leczenie

jacekzdrojkowski
Debiutant ✽

Post autor: jacekzdrojkowski » 07 mar 2011, 23:42

Zenobius pisze:No no, gratulacje inicjatywy :-)

Swietna sprawa, ze sie tak zorganizowaliscie.

A tak bardziej "samolubnie" napisze, ze z checia zobacze inicjatywy crohna i colitisa ( i pomoge w miare mozliwosci w kazdej :-) - glownie internetowo :-) ).

Hmm dziękuję :)
Jestem po dość ostrym przebiegu choroby Crohna , osobiście nauczyłem się z nim żyć :) więc teraz chociaż przez pomoc innym mogę spłacić dług wdzięczności osobom które kiedyś pomogły mi :)
A co do organizacji czegoś o Crohnie u siebie to już od dawna taka myśl chodzi mi po głowie , za pomoc oczywiście dziękuję ale nie musi to być wcale przez internet serdecznie zapraszam do odwiedzenia uroczego Podlasia :)

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 09 mar 2011, 11:30

Hello Jacek :smile:

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 10 mar 2011, 17:56

Witaj :)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”