CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Inne choroby - bóle mięśni w okolicy barku i szyji

rajan - 17-06-2007
Temat postu: bóle mięśni w okolicy barku i szyji
Od jakiegoś czasu czuje kłujący ból w okolicy prawego barku i szyji. Czasami czuje mrowienie i drętwienie całej prawej ręki. Z poczatku myślałem, że to jakaś kontuzja spowodowana przetrenowaniem na siłowni ale po lekturze artykułu na stronie stowarzyszenia J-elita naszły mnie wątpliwości. Przeczytałem, że takie dolegliwości mogą mieć związek z CU. Co na ten temat myślicie???
ranka - 17-06-2007

stawiam na siłownie i kręgosłup.zwlaszcza jesli cwiczyles duzo.
oczywiscie nigdy nie mozna wiedziec zwlaszcza bez badan i przez internet,ale byc moze to jest to.
postaraj sie chociaz o rtg kregoslupa szyjnego i piersiowego.najlepszy bylby rezonans ale na poczatek rtg moze byc.

Mama Juleczki - 17-06-2007

U mnie taki problem ma swoje źródło w wyprostowanym kręgosłupie szyjnym :cry:
Jedyna róznica polega na tym, że mam ucisk na lewy bark. Pomagają ćwiczenia rozciągająco-rozgrzewające i BEN-GAY w maćsi :roll:

ranka - 17-06-2007

sprobuj sie dostac na rehabilitacje :)
kineczkaa - 17-06-2007

Ja miałam takie coś w tamtym roku zaraz po operacji. U mnie to chyba było spowodowane brakiem ruchu, bo po operacji strasznie zle sie czulam i wiekszosc czasu lezalam w lozku :P Nie mogłam obracać głowy i ruszać prawą ręką,a nawet wziąć czegoś do ręki... z trudem nawet brałam jedzenie do ust :P :neutral:
Nie pamietam co wyszło w rtg chyba jakaś kifoza czy cos takiego :P Miałam jakieś dwa zabiegi jonoforeze i jeszcze coś. Aha i przeszło dopiero po 1,5 miesiąca.... :cry:

Też czytałam że takie coś może mieć związek z jelitami ale... no nie wiem... :P

Aniijjaa - 28-06-2007

Trudno na odległośc wypowiadać się na temat dolegliwości o jakich piszesz. Mrowienie w ręce śwadczą o dolegliwościach z odcinka szyjnego C5 C6. Jedyna rada to TK, MRI lub w najgorszym przypadku Rtg odcinka szyjnego, też odcinek piersiowy. W zależności od wyników odpowiednia terapia.
Absolutnie nie można bagatelizować i zwlać całą winę na CU.

teraz doczytałam:
Kineczkaa kifoza, lordoza to naturalne krzywizny kręgosłupa. Czasem mogą być pogłębione, pomniejszone.
Jednak ja bym nie radziła jonoforezy na odcinek szyjny. Najpierw badania, potem terapia. Czasem można zastosować ją bez badań w celu zmniejszenia dolegliwości.

rajan - 28-06-2007

A co to takiego TK i MRI? Przeszedłem cykl zabiegów z zakresu jonoforezy ale nic nie pomogło a nawet zaostrzyło ból. Teraz po paru tygodniach objawy osłabły i są takie jak przed jonoforezą. Neurolog, który skierował mnie na zabiegi stwierdził, że prawy bark mam mniejszy od lewego. Ból i mrowienie zaostrzyło się przed powrotem objawów CU, a teraz kiedy objawy CU ustępują ból i mrowienie są mniejsze, więc może jest jakiś związek między tymi dwiema dolegliwościami??
orysh - 28-06-2007

TK - tomograf komputerowy
MRI - Magnetic Resonance Imaging - rezonans magnetyczny
chodzi o wykonanie za pomocą którejś z tych metod badania odcinka piersiowego kręgosłupa

Aniijjaa - 29-06-2007

Jonoforeza to zabieg leczniczy, w którym przy wykorzystaniu prądu stałego sa wprowadzane do organizmu leki.
Powodów może być wiele dla których odczuwasz takie dolegliwości dlatego tak ważny jest rezonans lub tomograf. Zabieg w takim przypadku, gdzie może jonoforeza tylko złagodzić bół lub przyczynić się do leczenia stanu zapalnego o ile tam jest, można stosować. To nie jest wg mnie leczenie. Zawsze wychodzę z założenia- najpierw trafna diagnoza, potem leczenie. W zależności od diagnozy dobierana jest terapia, rehabilitacja.
Zmień nurologa na dobrego ortopede lub przynajmniej na dobrego mgr rehabilitacji, dr rehabilitacji, Ci ostatni mogą Cię oglądnąć i z pewnościa więcej dowiesz się od nich niż od neurologa, który szukając oszczędności kołóje Cię z jonoforezą.

To mój 300 post :razz: ale się rozpisałam

Aniijjaa - 29-06-2007

Mrowienie w ręce to bardzo ważny sygnał aby zrobić TK, MRI lub Rtg odcinka szyjnego i nie wolno tego zlekceważyć.Lekarz, zwłaszcza neurolog który kogoś wysyła z takimi objawami na jonoforezę powinien zająć się haftowaniem serwetek, bo tam nikomu nie zrobi krzywdy.
Tutaj jest bardzo łatwo o pomyłkę, ponieważ jest choroba towarzysząca, ale przenigdy nie pozwólcie na diagnozę z tego powodu wirtualną, bo taka ona jest bez badania

rajan - 13-08-2007

Pragnę poinformować, że moje dolegliwości ustąpiły, więc spokojnie można zamknąć ten temat. Dziękuję wszystkim za rady i za zainteresowanie się moim barkiem.
:roll:

-Ania- - 14-08-2007

A może nie zamykajmy, bo jak Kogoś będzie boleć bark i okolice szyi, i zajrzy tu i poczyta, a nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytania, to się tu dopisze. Wtedy nie bedziemy mieli dwoch podobnych tematycznie wątków.

ania

Lawenda - 16-08-2007

U mnie to było klasyczne złe ułożenie ręki, muszy, klawiatury, monitora i krzywe siedzenied przy dłogotrwałej pracy przy kompie. Po zmianie przeszło :)
Doris - 26-08-2007

kochani a czy przy CD moga wystepowac jakies dolegliwosci ze strony kregoslupa??? strasznie boli mnie caly kregoslup czuje sie jak 80 letnia staruszka. moze to byc wynikiem mojej pracy ale bez przesady nie robie od 30 kat ;)
takze w jaki sposob moge sie przekonac o tym czy sa to skutki uboczne przy CD

Lawenda - 27-08-2007

Doris, ja przez kilka lat (jeszcze przed diagnozą) myślałam, że mam zepsuty kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Miałam robione RTG kręgosłupa i oglądał mnie ortopeta wtedy kiedy bolało i słyszałam klasyczne: "nic tam nie ma, poćwiczyć trzeba...". Potem okazało się, że jak Crohnik był pod kontrolą to i kręgosłup przestawał boleć. Teraz boli mnie dotkliwie przed i w czasie zaostrzeń. Wiem, że to skutki uboczne CD po tym kiedy boli. No pomijam momenty, kiedy się mocno sforsuję i wtedy boli okropnie do spółki ze zrostami.